Малко известни снимки на „краля на футбола“от 20-ти век, легендарния Пеле

Anonim
Image
Image

Пеле е легендарен бразилски атакуващ полузащитник и единственият футболист в света, станал световен шампион три пъти като играч. На 7 -годишна възраст Пеле започва да играе за местния детски отбор, където се отличава с много забавна и ефективна игра, а на 15 години влиза на голямата футболна арена …

1. Бразилски футболисти

Пеле със съотборници през 1957 г

Пеле е легендарен бразилски атакуващ полузащитник и единственият футболист в света, станал световен шампион три пъти като играч. На 7 -годишна възраст Пеле започва да играе за местния детски отбор, където се отличава с много забавна и ефективна игра. По това време отборът беше трениран от бившия бразилски национален отбор Валдемар де Брито, което до голяма степен предопредели бъдещата съдба на футболиста. На 15 години по -късно Пеле се присъединява към световноизвестния клуб "Сантос".

2. Лекарите преглеждат Пеле

Пеле с контузия в коляното, която му попречи да се състезава в първите два мача за Световната купа

През септември 1956 г. Пеле излезе за първи път на терена в официален мач срещу Коринтианс и вкара първия гол. През цялото време, в което играеше за Сантос, легендарният футболист спечели титлата шампион на щата Сао Пауло 11 пъти и стана най -добрият голмайстор на турнира същия брой пъти. Пеле печели Купата на Бразилия шест пъти, два пъти Копа Либертадорес и Междуконтиненталната купа.

3. Бразилски национален отбор

Националният отбор на Бразилия преди мача срещу Съветския съюз

Дебютът на Пеле в националния отбор беше толкова впечатляващ, колкото и първите му участия за Сантос, въпреки че той дойде на състезанието ранен. В мача срещу националния отбор на СССР новодошлия влезе в стартовия състав на своя отбор.

4. Стратег

Кралят на футбола в настолната игра

На 15 юни 1958 г. Пеле става най -младият участник в световните първенства, този рекорд се държи от него за 24 години. На четвъртфиналите Бразилия игра срещу Уелс. В 66 -ата минута Пеле откри резултата и вкара единствения гол в мача. Бразилия се класира за полуфинал и Пеле вписа името си в рекордите като най-младият играч, вкарвал някога гол на световното първенство.

5. Първи гол

В 66 -ата минута Пеле откри резултата и вкара единствения гол в мача

На 24 юни Пеле вкара три гола, в резултат на което националният отбор на Бразилия победи националния отбор на Франция с резултат 5: 2. Френският футболист Just Fontaine, рекордьорът по брой голове на едно световно първенство, по -късно каза: „Когато видях Пеле да играе, почувствах, че е време да се пенсионирам“.

6. Хеттрик

Пеле вкарва първия от трите гола на 24 юни

На 29 юни Бразилия се срещна на първенството със страната домакин - Швеция. Домакините на турнира вкараха първия гол в четвъртата минута на мача, но Бразилия грабна инициативата и вкара топката два пъти във вратата на противниците.

7. Гол срещу Франция

Пеле вкарва втория гол срещу Франция

На световното първенство през 1962 и 1966 г. той не успя да се докаже напълно на терена поради контузии. Последният турнир през 1970 г. беше триумфален за целия отбор, чийто състав на това първенство се смята от много експерти за най -силния в историята на националния отбор на Бразилия. Бразилските футболисти, които за трети път спечелиха приза на Жул Риме, получиха правото да го запазят завинаги, а Пеле, след победата на националния отбор в Мексико, стана единственият трикратен световен шампион по футбол в историята.

8. На първа страница

Четене на вестника преди мача със Швеция

През 1977 г. Пеле събира огромна колекция от награди и титли, играе прощален мач и прекратява футболната си кариера. През 1994 г. става посланик на ЮНЕСКО, а през 1995 г. министър на спорта на Бразилия.